NEPALI TAIMETOIDUREIS!


Vahel tuleb elus võimalus, millest ei saa keelduda. Mina sain sellise pakkumise kevadel, kus turisminduses tuntud Ave Riisberg mind koos põnevat reisi kaasa tegema kutsus. Märksõnad olid Nepal, taimetoit, loodusmatkad, pühad templid, ayurveda, permakultuur ja ühised kokkamised. Kõlab ju põnevalt? Igatahes nüüd on aeg sealmaal, et ülemaailmse vegan päeva puhul kuulutan selle toreda uudise välja, et meiega koos saab nüüd kevadel 2017 ühele väga vingele reisile minna.


Mina igatahes juba ootan! Sest märtsis on tavaliselt just selline aeg, kus keha ja vaim peale pikka pimedat talve karjuvad millegi värske ja kosutava järele. Lisaks on sellel ajal Nepalis juba kõvasti päikesepaistet ja sooja peaks olema üle 20 kraadi. Kujutan juba ette, kui tore saab seal meil olema koos kohalike inimeste, toidu ja loodusega. Minu arust on hind ka väga hea, arvestades seda, et reis on üsna pikk (13 päeva!) ja hinna sees on lennupiletid, majutus, kohalikud transfeerid, hommikusöögid ja paljud lõuna- ja õhtusöögid. Vaata SIIT ka detailset reisikava. Kas tundus, et sind kõnetas see reis ja tahaksid sõita koos meiega Nepali kokkama, matkama ja puhkama? Sellisel juhul võta kindlasti ühendust Wris Reisibürooga: tellimus@wris.eePanen siia kirja ka kogu reisi detailse kava. See on nii-nii vinge, et soovitan üksipulgi läbi lugeda! Kindlasti tasub mainida ka seda, et novembri lõpuni kehtib veel reisil soodushind ja on olemas ka järelmaksu võimalus. Head lugemist ja äkki kohtume?

SIIT leiad ka Facebooki ürituse!

Reisikava Wris reisibüroo kodulehelt:

Hind: al. 1999 €
Müügiperiood: 01.11.16 - 01.04.17
Reisi kestvus: 13 päeva
Reisivahemik: Toimub 2 grupireisi perioodidel 20.03.-01.04.2017 ja 01.-13.04.2017

Ajakiri "Mari" lugejareis maailma katusele vegan-koka Sandra Vungi ja grupijuhi Ave Riisbergi eestvedamisel.

Wris Reisibürool on hea meel olla kaasas ajakirja "Mari" ülipõneva kultuuri- ja gurmeereisi organiseerimisel maailma katusele, Nepali. Kohapealne programm on suurepärase grupijuhi Ave Riisbergi ja kohapealsete partnerite õlgadel. Teine grupijuht ja reisi vältel kokkamise poole eest vastutaja on vegan-kokk Sandra Vungi. Grupi eest hoolitsevad kogu reisi vältel ka kohalikud atesteeritud giid-saatja ja matkajuht.

Grupi miinimumsuurus on 20 inimest. Reisi korralduse eest vastutavad ajakiri "Mari" koos Wris Reisibürooga.

1. päev (20.03. või 01.04.) VÄLJALEND TALLINNAST 

2. päev (21.03. või 02.04.) SAABUMINE KATHMANDUSSE
Tere tulemast! Saabume Kathmandu lennujaama u. 20.00, kella 22-ks peaksime oleme hotellis. Teeme kerge õhtusöögi ning puhkame reisiväsimusest välja, et uuel päeval reipalt põneva programmiga algust teha!

3. päev (22.03. või 03.04.) TUTVUMINE KATHMANDUGA/ KOHALIK TURG/ KOKKAMINE/ PÄIKESELOOJANGU JALUTUSKÄIK/ TRADITSIOONILINE ÕHTUSÖÖK 
Peale hommikusööki tutvume meie Nepali sõpradega ning seejärel seame sammud juba linna turule. Kuna meie reisil asub pearõhk toidul ja kohaliku toidu valmistamise õppimisel, siis sukeldume linnatänavakeste labürinti ja tutvume kõige selle maitsvaga, mis reisi vältel meie toidulauda saab katma. Eriti suurt rõhku paneme sel päeval Nepali TŠILLIPIPRALE, mis on kogunud tuntust kogu maailmas. Lõuna paiku toimetame köögis kohaliku chef’i juhendamisel hõrgutisi valmistades ja nende nautimises rõõmsas ja toredas seltskonnas. Lisaks teeme külaskäigu kuulsasse Soyambhunath’i templisse (kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse), mis on tuntud ka kui pühade ahvide tempel. Tegemist on Kathmandu imekauni oru vanima budistliku ehitisega, mille hoidjad on selles piirkonnas elanud üle 2000 aasta. Traditsiooniliselt on see Nepali saabunuile esimeseks kohustuslikuks peatuspaigaks, mis on kui hea oomen reisi suurepäraseks kulgemiseks. Igavese Tule Templist siirdume rikkalikule õhtusöögile. Kaunitele vaadetele järgneval traditsioonilisel 7-käigulisel õhtusöögil, mida saadavad nii tants kui laul, saame väga korraliku ettekujutuse kohalikest toidutraditsioonidest. Pakutav toit on mahetoodang ning kohalikku päritolu. Kohalike toodete tarbimine on selle reisi lahutamatu osa. Oma kohalolekuga üritame toetada just kohalikke ettevõtmisi.

4. päev (23.03. või 04.04.) LÕUNA NUNNADEGA
Sel päeval jätame suurlinna kära ja müra seljataha ning siirdume Shivapuri Rahvusparki. Selles maapealses paradiisis, mis on koduks paljudele linnu- ja loomaliikidele, võtame ette matka, mis lõpeb Nagi Gompa nunnakloostris. Natukene askeetlikumas keskkonnas saame teada siinsete elanike igapäeva elust-olust ning valmistame koos nunnadega lõunasöögi ja veedame õhtupooliku.

5. päev (24.03. või 05.04.) TEEKOND TARAKUTISSE
Eesolev reis on pikem kui teised - esialgu oma kuus tundi bussiga, millele järgneb jalgsimatk kohviistanduse kohal kõrguvasse kämpingusse. Silmailu pakuvad teele jäävad külad ja orud, mäed ning põllud. Ent TaraKuti ja Begnas’e järv on pikemat reisi väärt. Puhas õhk, hingematvalt kaunid vaated, mõnus matk ja ühine toiduvalmistamine koos kohalike saatjatega teevad sellest unustamatu päeva.

6. päev (25.03. või 06.04.) PERMAKULTUUR JA KOHVIISTANDUS
“Hoia maad, hoia inimesi, jaga ümbritsevaga seda, mis sul üle jääb, ning sea piirangud tarbimisele”. Sel päeval saame kõike teada permakultuuri ehk loodusseaduste järgmise kohta nii maaharimises kui elus üldiselt. Looduslähedase elustiili ning toitumise kohta ōpetab kohalik permakultuuri ekspert ning kohvitootja. Päeva sisse mahub veel riikliku Ayurveda kliiniku külastus, mille käigus omandame algteadmised ayurvedast ning kohalikust traditsioonilisest meditsiinisüsteemist. Peale harivat ja huvitavat päeva pöördume tagasi kämpingusse, kus veedame õhtu koos külaelanikega kokates ning õhtusööki nautides.

7. päev (26.03. või 07.04.) AYURVEDA
Peale kosutavat hommikusööki viib meid programm järvede linna, Pokharasse, kus mäed on kõrgemad kui pilved! Pokhara on Kathmandu järel suuruselt teine linn, kust avaneb vaade kolmele enam kui 8000m kõrgusele mâetipule. Lisaks linnaga tutvumisele jätkame süvenemist maailma kõige vanemasse ravimissüsteemi- ayurvedasse. Päeva lõpuks teame ja mõistame paremini, miks on see kõik seotud uskumusega, et tervis on keha, vaimu ja hinge tasakaalu tulemus.

8. päev (27.03. või 08.04.) POKHARA LAKESIDE
Hommikumatk ja paadisõit üle järve viivad meid Rahutemplisse, mis on pühendatud kõikidele inimestele, sõltumata nahavärvist või religioonist, sooviga ühendada meid kõiki maailma rahu otsinguil. Peale vabat pärastlõunat oodatakse meid Thakali toidukultuuri koolitusele. Thakali chef’e peetakse Nepaali parimate hulka kuuluvaiks.

9. päev (28.03. või 09.04.) TAGASI KATHMANDUSSE
Poolel teel tagasi pealinna peatume Malekhus, mis asub Trishuli järve kallastel ja meelitab teravate elamuste otsijaid. Siin asub maailma üks kuulsamaid ja ohtlikumaid raftingukohti. Meie programmi jääb põhjalikum süvenemine toidu väärtusahelasse. Turismi üks tähtsamaid aspekte on muidugi toit, ning siitkaudu liigub raha farmeritele. Uurime, kust tulevad toiduained ning kuidas liigub raha majandusse ning kes on kasusaajad.

10. päev (29.03. või 10.04.) KURINTAR/ MUNGLING/ BRIGANDS BEND RESORT
Võimsate roheliste mägede vahel on palju külakesi ja piirkondi, mis jäävad meie teele tagasi Kathmandusse. Läbi Kurintari ja Munglingi sõites jõuame imekaunisse Brigands Bend Resorti, kus kohalik chef meid juba ootab, et käia tutvumas kohaliku külaeluga. Õpime kõike huvitavat siinsest riisi- ja banaaniärist. Saame teada, kust hangivad oma toiduvarud kohalikud restoranid ning käime koos chefiga hankimas vajalikke toiduaineid õhtusöögi valmistamiseks. Ka siin on võimalus ise käed külge panna.

11. päev (30.03. või 11.04.) NEWARI KÖÖK/ VABA AEG/ KATHMANDU
Hommikul puhkame veidi basseini ääres ning siis sõidamegi tagasi pealinna Kathmandusse. Toidu tähtsust Newari kultuuris ei saa kuidagi ületähtsustada. Selle tõestuseks on näiteks tervituslause: “Kas Sa juba oled riisi söönud?” Toit on ülitihedalt seotud religioosse elukorralduse ning rituaalidega. Selle päeva sisuks ongi selle erakordse kultuuri tundma õppimine läbi nende kokakunsti. Külastame Sabah Nepal organisatsiooni, mis teeb koostööd kodust töötavate kohalikega ning õpime, kuidas valmistada newari delikatesse.

12. päev (31.03. või 12.04.) ÄRASÕIT 

13. päev (01.04. või 13.04.) SAABUMINE TALLINNASSE 

Reisipaketi hind 1999 € kuni 30.11.16 

Alates 01.12.16 on hinnaks 2199 € 

Paketihind sisaldab: 
- mugavaid lende alates Tallinnast kvaliteetlennufirmaga Etihad Airways
- kõiki transfeere
- majutust kahestes tubades kogu reisi vältel:
Kathmandus hotell Pilgrims (TripAdvisori hinnang 4,5 tärni 5st)
Begnas/Tarakuti - kämping
Pokharas hotell Nobel Inn (TripAdvisori hinnang 5 tärni 5st)
Kurintar: Brigands Bend Resort (TripAdvisori hinnang 4,5 tärni 5st)
- Kathmandus majutust koos hommikusöökidega ja Pokharas majutust koos hommikusöögiga - 6 lõunasööki, 8 õhtusööki
- Kathmandus päikeseloojangu jalustuskäiku koos kohaliku giidiga, transporti ning sissepääsutasu - konditsioneeriga buss marsruudil Kathmandu-Begnas-Pokhara-Kurintar-Kathmandu
- kõiki kokkamistunde (NB! Kokkamisest osavõtnud saavad kohalike kokkade poolt väljastatud sertifikaadi, mis on esimene meie reiside sarjast- “Maailm Taldrikul”.)
- eestikeelse reisisaatja Ave Riisbergi teenuseid kogu reisi vältel
- professionaalse vegan-koka Sandra Vungi tuge kogu reisi vältel
- kohalike atesteeritud giidide ja matkajuhtide tuge kogu Nepalis viibimise vältel

Lisatasu eest: 
- Nepali viisa vormistamine u. 25 USD (tasumine kohapeal)
- kohustuslik reisikindlustus koos reisitõrkekindlustusega!
- maalt lahkumise maks, mis tasutakse kohapeal
- samuti ei ole hinna sisse arvestatud jootrahasid kohalike jaoks, programmis mitte sisalduvaid söögikordi, tervise- ja reisikindlustust.

Järelmaks: 
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Vaata järelmaksu kohta täpsemalt!

Lähem info ja broneerimine: Wris Reisibüroo konsultandilt tellimus@wris.ee või telefonil 6 129 130.

* Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi.
* Grupi suurus vähemalt 20 inimest

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly