Kes?

Meie palktare
Tere, armas kokkaja või lihtsalt uudistaja! 

Olen Sandra Vungi ning seda taimset retseptilehte pidanud juba aastast 2009. Kokkamispisiku sain oma emalt ja vanaemadelt, kes kõik suurepärased kokad. Seetõttu hakkasin süüa valmistama juba päris pisikesest peale.

Aastal 2007 hakkasin taimetoitlaseks peale filmi “Meet Your Meat” nägemist. Seda saab tasuta vaadata näiteks siin. Kuna ma enam liha ega muid loomseid tooteid tarbida ei soovinud, hakkasin katsetama taimsete retseptidega ning mulle sai selgeks, et on õige aeg minu kirg toidu vastu ning armastus ja austus loomade vastu kokku viia. Sellest ajast peale pole ma enam tagasi vaadanud ning olen veganismist loonud endale ääretult maitsva, tervisliku, ökoloogilise ja loomasõbraliku maailma!

Kuna olen põline maatüdruk ning elan praegugi maal (ehitasime endale elukaaslasega ise pisikese palkmaja), siis on paljudes minu retseptideski tunda lihtsat ja kodust hõngu. Kuigi naudin tihti ka Aasia, Lähis-Ida ja Vahemere taimseid hõrgutisi, on minu suureks lemmikuks ikkagi turvalised ja kodused maitsed lapsepõlvest. Olen neid õppinud nüüd edukalt “veganiseerima” ehk taimseks ja isegi veel maitsvamaks muutma, rääkimata tervislikkusest. Õnneks on taimsete alternatiivide valik Eesti kaubanduses tunduvalt paranenud ning siin riigis veganina elada on lihtsam kui kunagi varem. Ka külapoodides pakutavast saab maitsvalt kõhu täis. Kuna minu jaoks on oluline ka toidu hind, siis on enamus minu retseptid taskukohased kõigile.

Kui sulle meeldivad minu retsepid ja soovid neid ka kõvade kaante vahelt lugeda või näiteks sõbrale kinkida, siis tea, et olen kirjutanud ka mitu head kokaraamatut, mis on müügil raamatupoodides ja supermarketites üle Eesti.

Alati on võimalus minult tellida ka praktiline ja lõbus kokakoolitus enda valitud seltskonnale. Kirjuta mulle julgelt vungisandra[at]gmail.com 

Loodan, et leiad siit lehelt inspiratsiooni ja häid maitseid ning tuled siia ikka tagasi uudistama.

Sandra

Veel minust: fännan väga videomänge (eriti postapokalüptilisi ja sci-fi rollimänge nagu Fallout, Mass Effect ja The Elder Scrolls seeria, lisaks Civilization 5) ning mängin trumme avant-garde ekstreem-metal bändis NEOANDERTALS.

MEEDIA:

Detsembris 2017 ilmus minuga kaanelugu ajakirjas Vegan.Osalesin 2017. aasta ETV Eesti Mängu hooajas kokku neljas saates ja saavutasin finaalis teise koha. Saateid saab järgi vaadata SIIT!


Intervjuu ajakirjas Tervis Pluss.


Intervjuu Soome ajakirjas Loma Virossa.Oktoobrikuu (2016) Anne ja Stiilist leiad looduskosmeetika eri, kus mul oli au kaanepersooniks olla. Kaunid fotod pildistas Krõõt Tarkmeel.


Postimees Arteris (suvi 2016) jagasin rohkelt taimseid grillinippe ja retsepte. Vaata lähemalt SIIT!


Maalehes (suvi 2016) ilmus minuga pikk intervjuu. Vaata lähemalt SIIT!
Taimetoit.ee võitis Eesti Blogiauhindadel (2016) kokandusblogides 2.koha! Aitäh kõikidele hääletajatele!Esitlesin oma uut kokaraamatut "Taimsed õhtusöögid" nii Tartus kui ka Tallinnas. Vaata pilte, klikkides linna nimele!


Andsin Vegan.ee'le intervjuu, mida saad lugeda SIIT!


Rääkisin veebiajakiri Femme poolt korraldatud Salongiõhtul veganlusest. Vaata galeriid ja kokkuvõtet SIIT!
Saates "Hommik Anuga" kokkasin süüa Hannes Võrnole ja Peeter Ojale ning rääkisin vegan elustiilist. Vaata videot SIIT!

Foto: Ülo Josing

Minu loeng "Taimetoitlus kui elustiil" Eesti Tervishoiu Muuseumis:Artikkel minust ajakirja Maret juunikuu 2015 numbris.Nipiraamatust (aprill 2015leiad minuga tehtud rohke kauni pildimaterjaliga kaaneloo, kus räägin meie tarest, elustiilist ja taimetoidust. Müügil üle Eesti.Tervis Plussis ilmus artikkel, kus rääkisin taimsetest pitsadest:

Õhtulehes jagasin praktilisi soovitusi, kuidas säästlikult toidupoes käia ja kokata:Minu kokaraamat Taimsed magustoidud võitis Toidumessil toimunud aasta kokaraamatu 2014 valimisel TEISE koha!

Vaata, kuidas ma Ringvaates oma maitsvatest toorsalatitest rääkisin:
Postimehe Arteris ilmus minuga lugu, kus jagan mitmeid häid retsepte ja räägin oma elust-olust. Loe artiklit siit!Osalesin Taimetoidumess 2014 promovideos, kus mind tabati meie metsatare juurest toitu pildistamast. Vaata vahvat videot siit!Käisin ETV Terevisioonis valmistamas kahte maitsvat magustoitu oma uuest kokaraamatust. Vaata videot siit.
Raadio 2's käisin Eeva Esse saates rääkimas üsna põhjalikult taimetoidust, meie metsatarest, bändist, taimsetest retseptidest ja minu USA ja Eesti kokaraamatutest. Saadet saad järele kuulata siit.


Vaata pilte minu uue magustoiduraamatu esitlusest siit.Vikerraadio saates "Huvitaja" rääkisin oma uutest kokaraamatutest ja jagasin kolme magusat retsepti. Minu intervjuu algab minutil 33:22. Kuula saadet siit.


Kaubamaja kevadkampaanias 2014Terevisioonis kokkasin isetehtud vegan Cheddar juustu, mida kasutasin luksuslike eineleibade valmistamisel. Vaata videot siit.


Naistelehes ilmus 2013 detsembris jõulueri minu retseptidega:


Terevisioonis kokkasin kolme toitu tofust. Vaata videot siit.


Kanal 2 kokasaates Lusikas taimseid toite kokkamas:

 Foto autor on Kristjan Lepp.


Palju vastukaja saanud artikkel Tarbja24-s:

http://www.tarbija24.ee/1110392/taimetoitlane-saab-11-euroga-pool-nadalat-pere-toidetud/

Vastlatoidud Postimehes:


R2 hommikuprogrammis Madis Aesma ja Indrek Vaheojaga oma tegemistest lobisemas 5.11.2012:


Foto autor Maris Uusna

Taimetoit.ee Taimetoidumessi 2012 pildid asuvad siin.


                           ETV Terevisioonis taimset guljašši kokkamas. Vaata videot siit.Pildid Tallinnas toimunud raamatuesitlusest asuvad siin.Vikerraadio Jutusaates Toomas Luhatsiga lobisemas uuest kokaraamatust, taimetoidust, elust ja muusikast:


Ringvaate saates 1.11.2011 seoses ülemaailmse Vegan Päevaga:


Märtsikuu (2012) Cosmopolitanis:


Õhtulehes artikkel ubadest:


              Ajakirja Pere ja Kodu retseptilisa Pereköök "Sandra Vungi taimetoidud" (jaanuar 2012)2012 aasta jaanuaris ilmunud Pereköögi taimne retseptikogu minu retseptide ja võrratute Jaan Heinmaa fotodega on nüüd terviklikult ja internetis üleval!


Taimetoit.ee Taimetoidumessil 2011

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly