1. dets 2017

Minu uus kokaraamat "Gluteenivabad taimetoidud" nüüd poodides!


Kas pole tore? Ilusa lumise esimese detsembri hommiku puhul on ilmunud minu viies kokaraamat "Gluteenivabad taimetoidud". Hetkel on see müügil juba Tallinna, Tartu, Viljandi ja Rakvere Apollos ning Viru Keskuse ja Pärnu mnt.10 Rahva Raamatus. Lähipäevil levib kindlasti ka mujale, nii-et tasub juba otsima ja küsima minna! Raamatus on 70 imelist gluteenivaba taimset retsepti, millest enamus on uued ja pole kusagil varem avaldatud. Kokaraamatu lõpust leiad taas ka värsked nädalamenüüd koos poenimekirjadega

Siit ka väike tutvustus Varraku lehelt:

Olen olnud üle kümne aasta vegan ning loonud selle aja jooksul tuhatkond retsepti. Minult on ikka ja jälle nõutud ka gluteenivabade toitude retsepte. Aja jooksul olen neid ka teinud, aga mitte kunagi nii kontsentreeritult ja süvenenult kui selle raamatu tarbeks. Huvi gluteenivaba taimetoidumaailma vastu tekkis mul üsnagi järsku. Retseptid hakkasid peas kogunema ja tahtsid kangesti välja pääseda ning peagi ei leidnud minu köögist enam nisujahu ega tavalist sojakastet. Kappides olid aset võtnud hoopis huvitavamad tegelased, kellele ma seni korralikku võimalust polnud andnud. Tulemused pakkusid nii palju üllatust ja rõõmu, et gluteenivabadest taimetoitudest terve kokaraamatu kirjutamine tundus ainuõige. Tegelikult meeldib mulle mõelda sellest kokaraamatust kui lihtsalt ühest väga heade toitudega retseptiraamatust. Raamatu lõpus on ka nädalamenüüd koos poenimekirjadega.

Mul on lihtsalt nii hea meel, et minu uus kokaraamat lõpuks müügil on! Ma ootasin seda päeva kohe kaua-kaua. Nii palju köögis ja arvuti taga veedetud tunde. Iga retsept selles raamatus on minu jaoks eriline ja igal retseptil on oma isiklik lugu. 

Selle ilusa sügisese kaanepildi tegime me Tartus Kassitoomel. Meil nii vedas tol päeval ilmaga. Paari päeva pärast olid juba enamus puud raagus ja lumi maas. Üsna lõbus oli seda suurt ahjuvormi kaasas vedada ja pildistamiseks õiget kohta otsida. Foto autor on minu sõber Siim Parisoo, kes sai oma tööga suurepäraselt hakkama. Ning foto said töödeldud ja kujundatud Kristin Vaheri  ja Siimu poolt. Suur aitäh teile! Toidufotod ja retseptid on taas minu looming. Hästi suured tänud ka kirjastus Varrakule, kellega olen raamatuid avaldanud juba aegade algusest. Ma jätan postituse lõppu mõne foto raamatust ja varsti avalikustan ka raamatuesitluste ajad! Seniks - ma nii loodan, et raamat leiab teie köögis tihedalt kasutust, sest minul on sellest lausa karjuv puudus. Ei jõua ära oodata, et saaksin oma autorikoopia kätte :) Tänan südamest teid kõiki, kes minu retseptide järgi kodudes kokkavad! 

Köögiviljapannkoogid külma tillikastmega
Punase läätse supp pastaga
Roltsi bhaji'd
Mahlased kapsarullid
Nepali pidusöök
Väga seenesed seenekotletid
Kreemjas suvikõrvitsa ja tomati pirukas
Gluteenivabad piparkoogid
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly