9. mai 2016

Minu uus kokaraamat "Taimsed õhtusöögid" on ilmunud!


Siin see on. Suure töö vili ja kaua tehtud kaunike. Minu uhiuus neljas kokaraamat "Taimsed õhtusöögid" on nüüd ilmunud! Usun, et alates homsest peaks see juba Tallinna poodides olemas olema ning lähipäevil levib see kindlasti ka Tallinnast kaugemale. Igatahes tasub küsimas ja nõudmas käia :) Müügile tuleb see nii raamatupoodidesse, supermarketite raamaturiiulitesse ja raamatupoodide veebipoodidesse, kust seda saab mugavalt koju tellida. Veebipoodides saab ka raamatu saadavust kontrollida. Näiteks Apollost saab raamatut ka välismaale tellida.Minu kõige esimene kokaraamat "Kodused ja maitsvad taimetoidud" on nüüdseks juba väga pikka aega olnud läbimüüdud. Ja ma saan endiselt regulaarselt kirju, et äkki ikkagi on seda kuskil saada ja ehk on mul mõni varukoopia. Olen alati pidanud kurvastusega kirjutama, et raamat on tõepoolest otsas, mul endal on ainult autorikoopia ja salajast raamatuladu mul kodus ei ole. Aga suure rõõmuga olen kirja lõppu maininud, et mul on varsti ilmumas uus kokaraamat ja see varsti on nüüd käes! Raamatus on mitmed blogilemmikud, mida tahtsin kindlasti kaante vahele saada, aga ka väga-väga palju uusi retsepte, mis on saadaval ainult raamatus ja mitte blogis.


Miks just õhtusöögid? Neil lihtsalt on oma eriline roll. Kui päeva esimesel poolel on toidukorrad hektilised ja korduvad, siis õhtusöögid on pigem seltskondlikumad ja on rohkem aega koduköögis taimseid hõrgutisi meisterdada. Kindlasti ei tasu mõelda, et siin raamatus on pidulikud õhtusöögid (kuigi ka neid leidub). Tegu on ikkagi üdini praktilise kokaraamatuga, kust leiab rohkelt ideid just argiõhtuteks ning kiireteks ja maitsvateks taimseteks eineteks. 


Raamat algab praktiliste põhiretseptide ehk „Taimse köögi ABCga“, liigub edasi kosutavate suppide ja salatite juurde, õpetab tegema maailma maitsvaimaid taimseid kotlette, tutvustab lihtsaid ja kiireid pastaroogasid, paotab ahjusuud, et lasta valla hõrk pitsade ja pirukate lõhn, laob lagedale tõelised hitid korralike pearoogade näol ja lõpetab magusa tooniga – sest ka magustoidul võib õhtusöögil olla oluline koht. Siin on nii väga lihtsaid retsepte kui ka väljakutseid köögis vilunud inimesele. Et mitte iga päev pead murda järjekordse õhtusöögi üle, on raamatu lõppu lisatud ka neli tasakaalustatud nädalamenüüd koos poenimekirjadega. Üle poole raamatu toitudest on gluteenivabad ja juba sisukorras vastava märgistusega.


Ma nii väga loodan, et see raamat leiab sinu köögis tihedat kasutust ja on sulle ilusaks ja praktiliseks kaaslaseks aastateks.

Aitäh Sulle, kes sa oled jätnud toredaid kommentaare, jaganud minuga toidupilte ja öelnud hea sõna. See tähendab alati palju!

Sandra
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly