2. nov 2015

Pildid ja muljed: Taimetoidumess 2015


Eile pidas Taimetoidumess oma juubelit ja sai juba viieseks! Mina olen seal kohal olnud esimesest korrast peale. Tavaliselt on mul messimenüü juba pikka aega enne valmis ning enne messi sõidame alati mu vanemate juurde, kus koos emaga köögis tunde küpsetame ja toimetame. Meil on ikka terve tiim mängus: meie kokkame, isa kütab kokkajatele sauna ja mu kallim maitseb kõike, sõidutab ja tassib kraami. Nii-et kui peale messi lõppu koju jõuame, siis istume mõnuga diivanile. pühime laubalt higi ja mõtleme rõõmuga kordaläinud üritusele.

Möödunud nädalavahetus oli tõepoolest väga intensiivne. Reede hommikul oli "Hommik Anuga" lindistus. Saadet saab järele vaadata siit. Laupäeval kokkasime hilisõhtuni ja pühapäeval oli mess.

Selleaastasel messil oli ulmeliselt palju inimesi. Mina ainult trügimist nägingi ning seetõttu on enamus pildid siinses postituses ikka toidust, sest sellele pääses ikka fotokaga ligi. Ja noh, ma ei saa üle ega ümber toidupiltidest :) Aga enne veel üks tore pilt roll-upist, mille Mahemarket minu toodete tarvis valmis meisterdas:


Nimelt on meil Mahemarketiga koos loodud minunimeline vegan tootesari, kus praegu leidub erinevaid küpsiseid ja ka brownisid. Alguse sai see juba suvel, aga nüüd on kõik hoo sisse saanud, tooteid on juurde tulnud ja käivad ka läbirääkimised teiste toidupoodidega. Eesmärgiks on ikka see, et kõik soovijad saaksid oma lähedalt poest endale soovi korral head kodumaist ja maitsvat kraami kaasa haarata, mis on alati 100% taimne ja mahedast toorainest.


Mahemarket oli messiks korralikult valmistunud ja tooteid oli kaasa kastideviisi. Õnneks oli huvi väga suur ja küpsiseid ning brownisid müüdi ikka kõvasti. Inimestele meeldis väga ka pakendi kujundus ja nii mõnigi ostis küpsiseid oma lähedasele kingiks. NB! Üliägeda logo autor on minu andekas õde Kudrun Vungi, kelle disainitööd ja kunsti saad imetleda tema blogist.

Kõige menukamad olid endiselt pehmed apelsini-kakaoküpsised. Aga osteti ka krõbedaid kaera-õunaküpsiseid ning suurepärast maapähkli-porgandibrowniet. Pärast koju jõudes sõime samuti seda browniet ja Mahemarketi kokad on taaskord suurepärast tööd teinud! Maitses täpselt nii, nagu pidi. Tummiselt, šokolaadiselt ja maapähkliselt. Kõiki tooteid saab praegu endiselt osta kõigist kolmest Tallinna Mahemarketist, nii-et kel huvi, tasub sammud sinna seada!


Minu menüü keskendus seekord pitsadele. Kõige popim oli klassikaline Margherita, mis oli kaetud isetehtud india pähkli mozzarellaga (retsept tuleb lähiajal ka taimetoit.ee lehele!) ja hästi ürdise ja küüslauguse tomatikattega. Isetehtud õhukese pärmita pitsapõhja retsepti leiad siit.


Väga läks peale hakksoja-vorstipitsa, mis oli samuti isetehtud mozzarellaga. Kattega ma juba ei koonerdanud ning tegemist oli päris toitva tükiga. Kõikidel pitsadel oli ka isetehtud küüslaugune pitsakaste.


Kui ma tavaliselt lähen kindlapeale välja, siis seekord oli mul isu ka natuke eksperimenteerida. Valmis tavaline seene ja sibula plaadipirukas, aga peale läks maapähkli-tomatikaste. Natuke eksootilisema maitsega oli see kindlasti. Mõtlesin, et vaatan, kuidas inimestele peale läheb. Üllatavalt kombel meeldis see väga paljudele ja nii mõnigi tuli lisa ostma.


Ilma magusata ei saa. Seekord tegin kaasa trühvlitordi, mis on küpsetamata ja valmib ainult neljast koostisainest ja on hullutavalt šokolaadine ja kreemjas. Põhja tegin gluteenivabade küpsistega. Viimane kook oli lõpuks nii sulanud, et pidin selle kahjuks müügilt eemaldama. Pere oli väga "kurb" selle üle, et õhtul kodus torti sai. Eriti, kui see korra sügavkülmast läbi käis...mmmm. Tordi retsept on minu magustoitude kokaraamatus.


Kui ma lõpuks leti tagant pääsesin, seadsin kohe sammud Karriklubi poole. Kõik need viis aastat on nad olnud ühed mu suurimad lemmikud ja iga kord on nende maitsev ja kuum karri just see, mida vaja. Pildil on kõrvitsakarri ja chana masala riisi ja isetehtud tšillipastaga. Super!


Lõpetuseks pilt maailma parimast vegan ramenist, mida pakkus Tokumaru. Ramen oli isetehtud misopastaga, lisaks olid seal nuudlid ja seened ning ports rohelist. See leem ja kogu see kooslus oli lihtsalt taevalik. Mõni lihtsalt oskab. Igast ampsust oli tunda, et kokk armastab toitu ja oskab häid maitseid luua.

Aitäh teile kõigile, kes eile läbi astusid ja vegan elustiiliga tutvusid. Tänan organisatsioone, kes seda suurärast loomasõbralikku üritust iga aasta korraldavad ja osalejaid, kes oma kaubaga välja tulevad. Suur aitäh kõigile, kes minu juurest läbi astusid, hea sõna ütlesid ja toite ostsid. Toetasite otseselt uute retseptide sündi. Järgmise korrani!

Sandra

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Lisa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly